ZVRKBIHDANCEART

Program Festivala ZVRK 2017

image10

PROGRAM INTERNACIONALNOG FESTIVALA SAVREMENOG PLESA I PERFORMANSA „ZVRK“ 2017

MOSTAR 20.09. – 25.09.2017.

SRIJEDA 20. septembar

17:30 Ljubušakov ćošak, Fejićeva ulica (kod Šipada) 

Otvorena radionica: Joining Hands, Sabiha Kapetanović (BiH) 

Otvorenje izložbe: Migracije, Alisa Teletović (BiH) 


ČETVRTAK 21. septembar 

Muzički centar Pavarotti 

Radionice sa koreografom Foofwa d’Immobilité (Švicarska)  Učestvuju polaznici/e plesnog studija Flash iz Mostara 


PETAK 22. septembar 

16:00 Kriva ćuprija, Stari Grad

 Performans: No other place to belong, but to yourself. Sabiha Kapetanović (BiH) 

17:00 – 19:00 Polazna tačka: Kriva ćuprija, Stari grad 

Performans: Mostar. Dancewalk, plesni maraton kroz grad Koreograf i vodič: Foofwa d’Immobilité (Švicarska)

 

NEDELJA 24. septembar

Nekadašnja kasarna Konak (kod građevinske škole)

19:00  Performans: Room for identity, voodoo ples: Đenana Hadžić (BiH),

 muzika: Marina Mimoza (BiH) 

20:00 Performans: Kako Spaliti Vješticu Bez Metle?, izvedba: Smi Smi., Og Yy (BiH), muzika: Félix de Rosen (Francuska) 

21:00 Dj set: Marina Mimoza (BiH), Midi Brigade (BiH) 

22:00 Performans sa vatrom: Exodus Ignis. izvedba: Jasmina Kazazić (BiH), muzika: Nedim Ćišić aka Midi Brigade (BiH)


PONEDELJAK 25. septembar 

17:30 Plato Narodnog pozorišta Mostar 

Performans: Shapers  Koreografija: Anne Le Batard i Jean-Antoine Bigot (Francuska) Izvedba: Shady Abdelrahman, Aurore Allo, Elvi Balboa, Lucia Bocanegra, Ayoub Kerkal, Natacha Kierbel, Mourad Koula, Ahmed Shamel. (Španija, Francuska, Maroko i Egipat)  

SARAJEVO 26.09 - 29.09.2017

UTORAK 26. septembar 

15:00 – 18:00  Plato ispred Historijskog muzeja 

Kuhinja na otvorenom, Dobre Kote (BiH)  

18:00  Historijski muzej - Zvanično otvorenje Festivala  

18:30 Historijski muzej - stepenište 

Performans: Kako Spaliti Vješticu Bez Metle?, izvedba: Smi Smi, Og Yy (BiH), muzika: Félix de Rosen (Francuska) 

19:00  Historijski muzej - plato

Performans: Jane/John Doe 1, Thomas Steyaert (Belgija) 

20:00  Historijski muzej - bašta 

Performans: Seoba duše, muzika: Hibrid (BiH), ples: Sajra & Lamija (BiH) 

20:30 – 22:00 Historijski muzej - bašta 

DJ set: Submarine Vibes (BiH) 

22:00 – 23:30 Historijski muzej - bašta 

 i DJ set: Fire Session (Midi Brigade meets Jas), muzika: Nedim Ćišić (BiH), ples sa vatrom: Jasmina Kazazić (BiH)


SRIJEDA 27. septembar 

11:00 – 12:00 Ispred Historijskog muzeja 

Otvorena radionica: Joining Hands, Sabiha Kapetanović (BiH)  

12:00 Plato ispred caffea Tito, skulptura ICAR 

Performans: ICAR, Mak Hubjer (BiH) 

15:00 Skenderija 

Performans: Jane/John Doe 2, Thomas Steyaert (Belgija) 

16:00 Ajfelov most, Skenderija 

Performans: No other place to belong, but to yourself; Sabiha Kapetanović (BiH) 

16:30 Ajfelov most, Skenderija 

Performans: Svoja Strana, Sajra Šarenkapa, Lamija Idrizbegović (BiH) 

17:30 Historijski muzej - plato 

Performans: Shapers  Koreografija: Anne Le Batard i Jean-Antoine Bigot (Francuska) Izvedba: Shady Abdelrahman, Aurore Allo, Elvi Balboa, Lucia Bocanegra, Ayoub Kerkal, Natacha Kierbel, Mourad Koula, Ahmed Shamel. (Španija, Francuska, Maroko i Egipat) 

20:00 Ferhadija 9 

Performans: Gdje?! / Where?!, Nardina Zubanović (BiH) 


ČETVRTAK 28.septembar 

09:00 – 13:00 MIKSER House Sarajevo 

Partnerski sastanak učesnika i sponzora festivala 

13:00 Željeznička stanica - Plato 

Performans: Jane/John Doe 3, Thomas Steyaert (Belgija) 

15:00 – 19:00 Željeznička stanica 

Međunarodna konferencija: Koreografska umjetnost u javnom prostoru i njena transmisija 

20:00  Pijaca Markale 

Performans: Med i Krv, Edin Vejselović (Makedonija) 

21:00  Pijaca Markale 

Performans: Migracija BiH umjetnika/ca, zajednički rad učesnika/ca festivala 


PETAK 29.septembar 

11:00 – 15:00 Polazna tačka: Muzej književnosti i pozorišne umjetnosti 

Performans: Sarajevo. Dancewalk, plesni maraton kroz grad Koreograf i vodič: Foowfa d’Immobilité (Švicarska) 

15:00  Plato ispred Narodnog pozorišta  

Performans: Jane/John Doe 4, Thomas Steyaert (Belgija) 

17:30 Plato ispred Narodnog pozorišta 

Performans: Dancing Human Koreografija: Jens Bjerregaard (Danska), Izvedba: Jasmina Prolić, Nataša Hajdarević, Selma Štrbo, Svea Thalia, Dajana Zilić, Nikolina Petković (BiH)  

BANJA LUKA 30.09 - 01.10.2017

SUBOTA 30. septembar 

Narodna i univerzitetska biblioteka Republike Srpske 

14:00 – 17:00 Radionice sa koreografom Foowfa d’Immobilité (Švicarska)  

17:00 Performans: Hope, izvedba: Irena Perinović, Anastazija Šešić, Kristina Bratić (BiH) 

17:30 Performans: Kako Spaliti Vješticu Bez Metle?, izvedba: Smi Smi, Og Yy (BiH), muzika: Félix de Rosen (Francuska) 

18:30 Performans: Shapers Koreografija: Anne Le Batard i Jean-Antoine Bigot (Francuska) Izvedba: Shady Abdelrahman, Aurore Allo, Elvi Balboa, Lucia Bocanegra, Ayoub Kerkal, Natacha Kierbel, Mourad Koula, Ahmed Shamel. (Španija, Francuska, Maroko i Egipat) 

20:00 Performans: Gdje?! / Where?!, Nardina Zubanović (BiH)


NEDELJA 01. oktobar

11:00 - 15:00 Polazna tačka: Narodna i univerzitetska biblioteka Republike Srpske

Performans: Banja Luka Dancewalk, plesni maraton kroz grad; Koreograf i vodič: Foowfa d’Immobilité (Švicarska) 

15:00 Skulptura Mir, Park pored poslovnog centra ”Integra” 

Perfrmanas: Skulptura ”Mir”, Mak Hubjer (BiH)

18:00 - 19:00 Narodna i univerzitetska biblioteka Republike Srpske,

Otvorena radionica:Joining Hands, Sabiha Kapetanovi. (BiH)

19:00 Narodna i univerzitetska biblioteka Republike Srpske 

Performans sa vatrom - Izvedba: Jasmina Kazazić (BiH), muzika: Nedim Ćišić aka Midi Brigade (BiH)